Allegro WebAPI

Interfejs programistyczny platformy Allegro

Aktualności RSS - changelog RSS - Wszystkie

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje dotyczące zmian i wydarzeń związanych z WebAPI.

14 listopada 2014 r.

Changelog

Nowe pole w danych zwracanych przez doGetUserItems

Data wdrożenia: 13 listopada 2014 r.

W dniu wczorajszym do metody doGetUserItems dodaliśmy nowe pole:

    17. itEndingTime | long
          Czas zakończenia oferty (Unix Time).

To pole również będzie objęte zmianami o których informowaliśmy w jednym z poprzednich komunikatów - dla ofert trwających do wyczerpania przedmiotów będzie zwracane 0. O terminie włączenia tej opcji dla wyżej wymienionego pola poinformujemy w osobnym komunikacie.

Podyskutuj o zmianach na forum usługi

5 listopada 2014 r.

Changelog

Zmiana w obligatoryjności parametru 'Płeć' w kategorii ‘Galanteria i dodatki’

Data wdrożenia: 24 listopada 2014 r.
Za niecałe trzy tygodnie parametr Płeć w kategorii Galanteria i dodatki oraz wszystkich jej podkategoriach stanie się obowiązkowy. Nie zmieni się numer fida odpowiadającego za ten stan – zmieni się tylko jego obligatoryjność. Dla tego fida pole sellFormOpt będzie zwracało wartość 1.

Podyskutuj o zmianach na forum usługi

31 października 2014 r.

Changelog

Nowe fidy parametru Rozmiar w kategorii Obuwie [AKTUALIZACJA: 12.11]

Data wdrożenia: 12 listopada 2014 r.
Za niecałe dwa tygodnie w Allegro.pl w dwóch kategoriach z obuwiem - Damskie i Męskie - zmienimy fidy odpowiadające za parametr Rozmiar. Dla poszczególnych podkategorii będą mu odpowiadać nowe fidy (tym razem z możliwością przekazania wartości w formie maski bitowej), pozwalające na wystawienie oferty wielowariantowej.

Dla kategorii Damskie nowe fidy parametru rozmiar dla poszczególnych kategorii to:

 • Sandały (id 5540) - fid 23632
 • Kozaki (id 5541) - fid 23639
 • Półbuty (id 5542) - fid 23643
 • Czółenka (id 5543) - fid 23641
 • Pozostałe (id 5544) - fid 23644
 • Sportowe (id 5545) - fid 23642
 • Klapki (id 10782) - fid 23634
 • Domowe (id 10783) - fid 23637
 • Balerinki (id 27000) - fid 23613
 • Bokserki (id 55201) - fid 23640
 • Botki (id 55202) - fid 23638
 • Glany (id 55203) - fid 23636
 • Trekkingowe (id 55205) - fid 23633
 • Tenisówki (id 87981) - fid 23635
 • Śniegowce (id 97557) - fid 23630
 • Mokasyny (id 147417) - fid 23631

Natomiast dla kategorii Męskie (id 532) nowy fid parametru rozmiar to 23645.

Wraz z udostępnieniem nowych fidów, dotychczasowe fidy dla parametru Rozmiar w tych kategoriach przestaną działać. Przypominam również, że wystawiając ofertę w wyżej wymienionych kategoriach (czyli obsługujących oferty wielowariantowe), należy także wypełnić i przekazać strukturę variants w metodzie doNewAuctionExt.

AKTUALIZACJA 12.11:

Z przyczyn technicznych w dniu dzisiejszym został zmieniony tylko fid dla kategorii Męskie (id 532). W dniu jutrzejszym, 13 listopada, zostaną zmienione fidy w pozostałych kategoriach wymienionych w komunikacie.

Podyskutuj o zmianach na forum usługi

27 października 2014 r.

Komunikaty techniczne

Przerwa techniczna


Informujemy, że we wtorek, 4 listopada, w związku z planowaną przerwą techniczną która będzie miała miejsce od godziny 00:00 do 6:00, usługa Allegro WebAPI będzie niedostępna.

Podyskutuj o zmianach na forum usługi

23 października 2014 r.

Komunikaty techniczne

Przerwa serwisowa środowiska WebAPI Sandbox [AKTUALIZACJA: 23.10]


W dniu dzisiejszym około godz. 12 rozpoczniemy przerwę serwisową środowiska WebAPI Sandbox, która potrwa ok. 2-3 godzin.

Przypominam, że prace wykonywane podczas przerwy serwisowej skutkują przerwą w dostępie do środowiska oraz permanentnym usunięciem wszelkich danych utworzonych do tej pory na Sandboxie (np. dodatkowi użytkownicy czy transakcje kupna). Szczegóły na ten temat znajdują się na dedykowanej stronie usługi.

AKTUALIZACJA 23.10:

Z powodów technicznych musimy przełożyć przerwę serwisową Sandboxa. Odbędzie się ona w poniedziałek, 27 października o godz. 11.

Podyskutuj o zmianach na forum usługi

22 października 2014 r.

Komunikaty techniczne

Nowy rodzaj oferty w Allegro.pl

Z przyjemnością informujemy, że pracujemy nad wprowadzeniem w Allegro nowego rodzaju oferty - "Oferta trwająca do wyczerpania przedmiotów". Będzie ona dostępna w ramach Sklepów Allegro, zarówno przez WWW, jak i przez WebAPI. Jej główna, charakterystyczna cecha jest już ujęta w nazwie - oferta będzie trwać dopóki nie zostaną wyprzedane wszystkie przedmioty oferowane w niej lub sprzedający jej ręcznie nie zakończy.

W związku z tym rozpoczynamy wdrażanie zmian w WebAPI, które docelowo pozwolą na korzystanie z tego typu oferty. Pierwszą z nich jest pojawienie się (w momencie opublikowania tego komunikatu) w fidzie 4 ("Czas trwania") nowej wartości - 99 oznaczającej "Do wyczerpania". Na chwilę obecną, z powodów technicznych, przy przekazaniu tego fida podczas wystawiania oferty za pomocą doNewAuctionExt będzie zwracany komunikat błędu ERR_INFINITE_DURATION_NOT_AVAILABLE_FOR_SELLER - Nie możesz wystawić oferty trwającej do wyczerpania przedmiotów. O "uwolnieniu" tej możliwości poinformujemy w późniejszym terminie, ale na osłodę możemy poinformować, że z tej funkcjonalności będzie można korzystać na Sandboxie już od najbliższej przerwy serwisowej, planowanej na najbliższy czwartek.

Kolejnymi zmianami, które za pewien czas się pojawią (o czym też poinformujemy w osobnym komunikacie) są informacje o czasie zakończenia oferty zwracane przez niektóre metody. I tak, zmiany dotkną pola:
 • itemEndTime w metodach doGetMySellItems, doGetMyWatchItems oraz doGetMyWonItems - dla ofert trwających do wyczerpania przedmiotów będzie zwracane 0.
 • sItEndingTime w metodzie doSearch - dla ofert trwających do wyczerpania przedmiotów będzie zwracane 0.
 • itemEndTime w metodach doGetMyNotSoldItems oraz doGetMyWatchedItems - dla ofert trwających do wyczerpania przedmiotów będzie zwracany czas zakończenia oferty.
 • itemEndTime w metodzie doGetMySoldItems - dla ofert trwających do wyczerpania przedmiotów będzie zwracane 0, jeśli dana oferta jest nadal wystawiona, a jeśli jest już zakończona to będzie zwracany czas zakończenia oferty.
 • itEndingTime w metodzach doGetSpecialItems, doGetItemsInfo oraz doShowItemInfoExt- dla ofert trwających do wyczerpania przedmiotów będzie zwracane 0. Jednocześnie w doGetSpecialItems zostanie usunięte domyślne zerowanie tego pola dla listingu "1000 najnowszych ofert".
 • w ósmym polu (czas zakończenia) w metodzie doMyAccount2 dla ofert trwających do wyczerpania przedmiotów będzie zwracane 0.

To tylko część zmian jakie są planowane w ramach udostępnienia przedstawianej funkcjonalności. O kolejnych będziemy informować w następnych komunikatach.

Podyskutuj o zmianach na forum usługi

21 października 2014 r.

Komunikaty techniczne

Przerwa techniczna


Informujemy, że w niedzielę, 26 października, w związku z planowaną przerwą techniczną która będzie miała miejsce od godziny 02:30 (czasu letniego) do 03:30 (czasu zimowego), usługa Allegro WebAPI będzie niedostępna.

Podyskutuj o zmianach na forum usługi

14 października 2014 r.

Changelog

Nowe pole zwracane przez doGetItemInfo oraz doShowItemInfoExt

Data wdrożenia: 21 października 2014 r.
W najbliższy wtorek do danych zwracanych przez metody doGetItemsInfo (na pozycji 36 w strukturze ItemInfo) oraz doShowItemInfoExt (na pozycji 40 w strukturze ItemInfoExt) dodamy nowe pole informujące o tym, czy dana oferta została wystawiona w ramach Strefy Marek Strefy Marek:

      itIsBrandZone | int
      Informacja o tym, czy oferta została wystawiona w ramach Strefy Marek (1 - jest, 0 - nie jest).

Podyskutuj o zmianach na forum usługi

9 października 2014 r.

Changelog

Nowe pole zwracane przez doGetRelatedItems

Data wdrożenia: 14 października 2014 r.

W najbliższy wtorek do struktury relatedItemsInfo w danych zwracanych metody doGetRelatedItems dodamy nowe pole:

    11. itemCategoryId | int
          Identyfikator kategorii.

Podyskutuj o zmianach na forum usługi

7 października 2014 r.

Komunikaty techniczne

Przerwa serwisowa środowiska WebAPI Sandbox


W dniu jutrzejszym około godz. 9 rozpoczniemy przerwę serwisową środowiska WebAPI Sandbox, która potrwa ok. 2 godzin.

Przypominam, że prace wykonywane podczas przerwy serwisowej skutkują przerwą w dostępie do środowiska oraz permanentnym usunięciem wszelkich danych utworzonych do tej pory na Sandboxie (np. dodatkowi użytkownicy czy transakcje kupna). Szczegóły na ten temat znajdują się na dedykowanej stronie usługi.

Podyskutuj o zmianach na forum usługi